Wygodne fryzury pod wianek

Coraz bardziej popularne staje się ozdabianie fryzur komunijnych różnego rodzaju dodatkami. W rozmaite plecionki i warkocze można wpinać żywe kwiaty oraz wplatać białe tasiemki. Jednak spora część mam wciąż decyduje się pozostać przy tradycyjnym wianku, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli uroczystości pierwszokomunijnej. Niegdyś wianki wykonywano z żywych roślin, obecnie natomiast znacznie popularniejsze są te ze sztucznymi kwiatami.

Wianek komunijny to dość chętnie wybierany element stroju komunijnego. Jest on symbolem dziewczęcej delikatności oraz niewinności dziecka. Taki dodatek musi jednak być stylistycznie dopasowany do ubioru, tworząc z nim harmonijną całość. Co więcej, z wiankiem na głowie dziewczynki powinna także komponować się fryzura. Dlatego na jej wybór warto zwrócić szczególną uwagę.

Wygodne fryzury pod wianek powinny być przede wszystkim uczesaniami eleganckimi oraz skromnymi. Razem z wiankiem bardzo ładnie komponują się wszelkiego rodzaju plecionki, takie jak korona z włosów czy kokarda. Można również wykonać dziewczynce klasyczny warkocz pleciony z trzech pasm lub zrobić dobieranego warkocza francuskiego. Takie uczesania stworzą z wiankiem idealny duet.

Ciekawą propozycją uczesania komunijnego pod wianek może być także dziewczęcy koczek. Obecnie trwa moda na różnego rodzaju koki i upięcia, ale w połączeniu z komunijnym wiankiem szczególnie pięknie będzie prezentował się kok wysoko upięty. Takie uczesanie najlepiej wykonać na długich włosach. Z włosów średniej długości można natomiast zrobić koka luźno upiętego tuż nad linią karku.

Równie wygodnym uczesaniem pod wianek mogą być rozpuszczone włosy. Na prostych kosmykach można wyczarować piękne loki lub romantyczne fale. Takie fryzury na pewno spodobają się każdej młodej damie i sprawią, że nasza córka poczuje się naprawdę wyjątkowo. Trzeba jednak pamiętać, że w dniu uroczystości pierwszokomunijnej liczy się przede wszystkim wymiar duchowy, dlatego nie przesadzajmy ze zbyt ekstrawaganckimi uczesaniami.

Niektórzy projektanci zamiast klasycznych wianków komunijnych coraz częściej proponują nam eleganckie atłasowe opaski, które także mogą stanowić efektowną ozdobę. Takie dodatki idealnie będą pasować zarówno do sukienki z atłasu, jak i do prostej tradycyjnej alby. W sprzedaży można znaleźć też specjalne dekoracyjne grzebyki, przy pomocy których można zaczesać włosy z jednej lub dwóch stron.

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na warkocz lub kok pod komunijny wianek, pamiętajmy, że nie należy przesadzać ze zbyt strojnymi dodatkami. Do większości sukienek oraz tradycyjnych alb pasują niewielkie wianki ze świeżych kwiatów (na przykład z konwalii lub stokrotek). Takie ozdoby same w sobie są bardzo efektowne i nie potrzebują konkurencyjnych dodatków.