Łatwe upięcia z grzywką

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej jest dla dziewczynek nie tylko bardzo ważnym wydarzeniem duchowym, ale także dniem, w którym każda z nich chce wyglądać szczególnie pięknie. By na głowie córki wyczarować naprawdę efektowne uczesanie, nie potrzeba wizyty u fryzjera. Wystarczy, że sięgniemy po pomysły na efektowne warkocze lub zdecydujemy się wykonać łatwe upięcie z grzywką.

Komunijne uczesania z grzywką są dość popularne, zwłaszcza, że grzywka jest chętnie noszona przez dziewczynki w wieku szkolnym. Takie fryzury na ogół są dość proste do wykonania, ale oczywiście zawsze na kilka dni przed uroczystością warto wykonać próbne uczesanie. Grzywka może być prosta, ale można również zaczesać ją na bok. Pamiętajmy, że uczesanie z grzywką ma być przede wszystkim wygodne i komfortowe dla naszego dziecka.

Jednym z pomysłów na komunijne upięcie z grzywką może być elegancki podwójny banan. Wiele mam sądzi, że to uczesanie skomplikowane i trudne, ale to tylko pozory. W rzeczywistości można je wykonać naprawdę szybko, uzyskując w ten sposób pełne wdzięku uczesanie, które idealnie sprawdzi się na pierwszokomunijną uroczystość.

Aby wykonać upięcie z grzywką w kształcie banana na początku należy oddzielić włosy na wysokości ucha przedziałkiem. Przednia część kosmyków powinna nam utworzyć grzywkę, natomiast tylną należy podzielić na dwie części. Z włosów znajdujących się z tyłu należy uformować dwa koki, skręcając je w rulon od karku. Końcówki banana należy podpiąć wsuwkami w kolorze zbliżonym do koloru włosów dziewczynki.

Efektownym i łatwym upięciem z grzywką może być także koczek, który możemy wykonać na wiele sposobów. Koczek z grzywką szczególnie ładnie będzie prezentował się, kiedy upniemy go na samym czubku głowy. Młodej damie można też wykonać nisko upiętego koka z grzywką. Takie uczesania są proste i idealnie sprawdzą się w przypadku dziewczynek o owalnej buzi. Koki szczególnie pięknie prezentują się w zestawieniu z komunijnymi wiankami, ale można je ozdabiać także atłasowymi opaskami lub żywymi kwiatami.

Jeśli chcemy postawić na prostotę i klasyczną elegancję, wówczas młodej damie możemy też wykonać koński ogon z grzywką. Gładko zaczesany kucyk na samym czubku głowy z całą pewnością jest jedną z najprostszych fryzur komunijnych i pięknie prezentuje się w przypadku większości dziewczynek.

Każde łatwe upięcie z grzywką może stać się eleganckim uczesaniem komunijnym, zwłaszcza jeśli taką fryzurę ozdobimy delikatnymi dodatkami. Warto więc sięgnąć po ozdobną gumkę, żywy kwiat lub dekoracyjny wianek. Dzięki takim dodatkom nawet najprostsza fryzura stanie się niezwykle elegancka.