Warkocz z długich włosów, kłos, francuz

Uroczystość pierwszokomunijna to bez wątpienia niezwykle emocjonujące wydarzenie w życiu każdego dziecka. Mamy już na kilka tygodni wcześniej poszukują wygodnych fryzur pod wianek. Wśród komunijnych uczesań wciąż królować zdają się klasyczne koki, ale tuż obok nich można dostrzec warkocze. Są one proste, uniwersalne i zarazem bardzo eleganckie, więc idealnie sprawdzają się jako fryzury na komunię.

Warkocze najłatwiej wykonuje się na długich włosach, chociaż na kosmykach średniej długości również można wyczarować efektowną plecionkę. Jeszcze do niedawna największą popularnością zdawał się cieszyć klasyczny warkocz pleciony z trzech pasm, ale obecnie jego miejsce coraz częściej jest zajmowane przez nieco bardziej wyrafinowane uczesania. Mowa tu przede wszystkim o kłosie oraz francuzie.

Kłos to bardzo stylowe uczesanie, które pięknie będzie prezentować się w zestawieniu z komunijnym wiankiem, ale nie tylko. Takie uczesanie można też ozdobić pojedynczymi drobnymi kwiatkami, na przykład stokrotkami. Warkocz typu kłos jako uczesanie pierwszokomunijne jest dość proste do wykonania, chociaż na pierwszy rzut oka może wydawać się fryzurą nieco skomplikowaną.

By wykonać komunijnego kłosa, włosy należy podzielić na cztery części. Pasma zewnętrzne mogą być nieco cieńsze, wówczas plecionka będzie prezentować się bardziej efektownie. Trzy pierwsze pasma zaczynamy pleść w taki sam sposób, jak klasyczny warkocz. Czwarte natomiast pozostawiamy luźne, dokładając je w miarę zaplatania warkocza. W ten sposób pleciemy całego kłosa.

Wiele mam decyduje się także na wykonanie swoim córkom efektownego warkocza dobieranego, który jest znany pod nazwą warkocza francuskiego. Zaplecenie takiego warkocza również nie jest trudne. Trzeba jedynie wydzielić pasma włosów możliwie jak najwyżej (najlepiej na samym czubku głowy). Dobierając kolejno pasma z lewej i prawej strony pleciemy warkocza francuskiego. Gdy zejdziemy poniżej linii karku, pleciemy go już jak klasycznego warkocza.

Wszelkiego rodzaju warkocze komunijne z długich włosów bardzo pięknie prezentują się z delikatnymi i subtelnymi ozdobami. Większość mam decyduje się sięgnąć po tradycyjne wianki, gdyż wianek to nieustannie symbol dziewczęcej niewinności. Jednak jeśli chcemy nadać komunijnemu uczesaniu oryginalnego charakteru, wówczas możemy też wykorzystać inne dodatki.

Warkocz z długich włosów, kłos i francuz może zostać ozdobiony kwiatami. Mogą to być sztuczne lub żywe kwiaty (jeśli sięgniemy po żywe, zwróćmy uwagę na to, by wybrać gatunki odznaczające się dość długą trwałością). Takie dodatki mogą z powodzeniem zastąpić komunijny wianek, sprawiając jednocześnie, że cała fryzura stanie się niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.