Pomysły na koki dla dziewczynek

Istnieje wiele różnego rodzaju uczesań komunijnych. Wiele mam stawia na wygodne uczesania z wiankiem, ale wciąż w modzie są także efektowne koki. Takie fryzury są niezwykle uniwersalne i idealnie sprawdzają się na wyjątkowe okazje. By wyczarować pięknego koczka wcale nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności. Wcześniej oczywiście warto potrenować, by fryzura w dniu uroczystości pierwszokomunijnej była wykonana tak, jak powinna.

Dziewczynce przystępującej do Pierwszej Komunii Świętej możemy zrobić koczka wysoko upiętego, ale oczywiście nie tylko. Wysoko upięte koki szczególnie efektownie prezentują się w połączeniu ze śnieżnobiałymi wiankami, ale tego rodzaju uczesania można także ozdabiać białymi tasiemkami oraz żywymi kwiatami, na przykład stokrotkami lub konwaliami.

Propozycją fryzury komunijnej może być klasyczny koczek jak u baletnicy, który jest pięknym i zarazem bardzo prostym do wykonania uczesaniem. Można je zrobić zaledwie w kilka minut. Taki kok szczególnie ładnie będzie wyglądał w połączeniu z wiankiem, ale nie tylko. Wysoko upięty kok na czubku głowy można też na przykład obwiązać efektowną białą kokardą.

Zanim przystąpimy do wykonania koczka jak u baletnicy, włosy należy rozczesać i upiąć je w koński ogon. Kosmyki można spryskać dodatkowo lakierem, aby dobrze przylegały do głowy. By fryzura prezentowała się jeszcze bardziej efektownie, warto sięgnąć po specjalny wypełniacz do koków. Włosy rozkładamy na wypełniaczu i zawijamy do góry. Końcówki włosów owijamy wokół koczka i podpinamy je wsuwkami w kolorze zbliżonym do włosów dziewczynki.

Młodej damie można także wykonać prostego koka z wstążką, który także jest uczesaniem prostym i w sam raz na pierwszokomunijną uroczystość. Taka fryzura jest sama w sobie bardzo elegancka, dlatego będzie pięknie prezentować się w zestawieniu z komunijną sukienką bądź albą. By ożywić takiego koka, warto sięgnąć po białą grubą wstążkę. Dzięki niej uczesanie będzie niezwykle oryginalne.

Włosy dokładnie rozczesujemy i spinamy je w koński ogon. Wstążkę kładziemy około czterech-pięciu centymetrów od końca kucyka i wykonujemy pętelkę z włosów. Kosmyki zawijamy do góry, aby powstał nam koczek, a wstążkę związujemy w efektowną kokardę. Koka warto podpiąć wsuwkami, by lepiej trzymał się głowy. Można też uczesanie spryskać lakierem utrwalającym.

Wszelkiego rodzaju koki komunijne wydają się być fryzurami prostymi i klasycznymi, ale właściwie to od nas zależy końcowy efekt takiego uczesania. Każdemu koczkowi można nadać nowoczesnego charakteru, wystarczy, że sięgniemy po ciekawe dodatki. Biała tasiemka czy pojedynczy żywy kwiat sprawią, że nawet najzwyklejszy kok nabierze oryginalnego wyglądu.