Proste uczesania z krótkich włosów

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowy dzień, w którym każda dziewczynka chce prezentować się niezwykle elegancko. Z reguły kilkuletnie damy zapuszczają włosy właśnie na pierwszokomunijną uroczystość, gdyż z długich włosów można wyczarować następnie efektowne loczki lub stylowego koka. Jednak fryzur dla krótkich włosów jest także bardzo wiele.

Krótkie fryzury komunijne są może nieco rzadsze, ale wcale nie oznacza to, że w takim uczesaniu nasza pociecha może czuć się mniej wyjątkowo. Uczesania z krótkich włosów mają to do siebie, że są bardzo wygodne, a na dodatek znakomicie prezentują się w zestawieniu z subtelnymi dodatkami. Krótka fryzura idealnie więc będzie pasować zarówno do wianka, jak i do ozdób w formie żywych kwiatów.

Proste uczesania z krótkich włosów nie muszą być nudne. Decydując się na taką fryzurę musimy jednak pamiętać, by była ona dopasowana do rodzaju włosów oraz kształtu twarzy naszej pociechy. Zdecydowana większość krótkich fryzurek znakomicie jednak pasuje do różnych typów twarzy, dlatego z całą pewnością każda mama znajdzie uczesanie, które będzie w pełni odpowiadać oczekiwaniom jej pociechy.

Jeśli nasza córka na co dzień nosi grzywkę, wówczas na uroczystość pierwszokomunijną możemy ją zaczesać na bok. Tak proste uczesanie warto dodatkowo ozdobić spinkami lub pojedynczymi drobnymi kwiatkami. Można sięgnąć po stokrotki lub konwalie, ale oczywiście nie tylko. Uczesanie z krótkich włosów z grzywką na bok można też przyozdobić atłasową opaską lub sięgnąć po tradycyjny wianek komunijny.

Fryzura powinna być ponadto dobrana do sukienki, w którą będzie ubrana nasza pociecha. Jeśli sukienka będzie strojna i bogato zdobiona, wówczas postawmy na proste uczesanie. Jeśli natomiast w dniu pierwszokomunijnej uroczystości nasza  córka będzie miała na sobie albę, wówczas fryzura może być nieco bardziej fantazyjna. Nie należy jednak przesadzać z ozdobami – w dniu Pierwszej Komunii Świętej dziewczynka powinna wyglądać elegancko, ale skromnie.

Pomysłem na proste uczesanie z krótkich włosów może być także odpowiednie wystylizowanie włosów. Co prawda odradza się nakładanie sztucznych preparatów na włosy kilkuletnim dziewczynkom, ale w dniu tak wyjątkowego święta można sobie pozwolić na mały wyjątek od tej reguły. Warto więc wetrzeć we włosy odrobinę żelu lub gumy, a następnie kosmyki ciekawie wystylizować.

Fryzura komunijna z krótkich włosów nie musi być nudna. Takie uczesanie warto ozdobić ciekawymi dodatkami, które dodadzą szyku i elegancji całej fryzurze. Pamiętajmy też, że to przede wszystkim nasze dzieci powinny być zadowolone ze swojego wyglądu i czuć się w danej fryzurze w pełni komfortowo.