Przykładowe uczesanie dla mamy

Wraz z początkiem maja w wielu domach rozpoczynają się przygotowania do uroczystości pierwszokomunijnych. I chociaż strój można przygotować wcześniej, to z uczesaniem już nie jest tak łatwo. Dziewczęcych rozpuszczonych loków nie da się zrobić na tydzień przed tym ważnym wydarzeniem. O odpowiednią fryzurę muszą również zadbać mamy dzieci, babcie i matki chrzestne, które będą towarzyszyć dzieciom w Pierwszej Komunii Świętej.

Przy tworzeniu fryzur komunijnych mamy coraz częściej decydują się na korzystanie z pomocy profesjonalnych fryzjerów. Jeśli zdecydujemy się na uczesanie w zakładzie fryzjerskim, wówczas jednak musimy pamiętać o tym, by wizytę zarezerwować odpowiednio wcześniej. Najlepiej zapisać się do fryzjera nawet na kilka miesięcy przed terminem planowanej Komunii.

W przypadku dziewczynek najczęściej wykonywanymi fryzurami komunijnymi są przede wszystkim różnego rodzaju plecionki, warkocze dobierane, kłosy oraz dziewczęce loki. Dość duży problem z doborem uczesania na uroczystość pierwszokomunijną mają natomiast mamy. W tak ważnym dniu należy prezentować się przede wszystkim odświętnie, dlatego do uroczystego stroju najlepiej dopasować elegancką, ale prostą fryzurę.

Idealnym przykładowym uczesaniem dla mamy może być eleganckie upięcie z grzywką. Taka fryzura może oczywiście zostać wykonana na wiele różnych sposobów. Upięciem może być bowiem szykowny kok luźno zwisający nad karkiem bądź podwójny banan. Takie fryzury są klasyczne i eleganckie, dlatego znakomicie sprawdzą się na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

Kobietom posiadającym długie włosy można również zaproponować stylowe uczesania w formie delikatnych fal na włosach. Takie fryzury można wykonać właściwie zarówno na długich włosach, jak i tych sięgających do ramion. Włosy można zakręcić przy pomocy lokówki bądź tradycyjnych wałków. Jeśli natomiast chcemy wyczarować subtelne fale, wówczas lepiej sięgnąć po prostownicę.

Wśród uczesań komunijnych dla mam można znaleźć także eleganckie fryzury z krótkich włosów. Na ogół są one proste i szykowne, a polegają na odpowiednim wystylizowaniu włosów. We włosy warto wetrzeć odrobinę pianki dodającej objętość, a następnie ułożyć je przy pomocy okrągłej szczotki. Na końcu fryzurę warto spryskać lakierem utrwalającym, aby dodać uczesaniu odpowiedniej trwałości.

Eleganckie upięcie z grzywką czy każde inne uczesanie może stać się idealną fryzurą komunijną dla mamy, babci czy matki chrzestnej. Takie fryzury wcale nie muszą być wykonywane w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim. Większość fryzur jest naprawdę prosta do zrobienia, więc można je z powodzeniem wyczarować nawet we własnym domowym zaciszu.