Inspiracje na fryzury dla gości

Pierwszokomunijna uroczystość stanowi bez wątpienia bardzo ważne wydarzenie, w którym biorą udział jednak nie tylko dzieci, ale i zaproszeni goście. Wiele osób ma problem z doborem odpowiedniego uczesania, a tymczasem na tak wyjątkową okazję na ogół sprawdzają się fryzury proste i eleganckie. Przykładowym uczesaniem dla mamy może być chociażby szykowne upięcie z grzywką, ale nie tylko.

Fryzura komunijna dla gościa musi być przede wszystkim trwała, a także wygodna. Pamiętajmy, że uroczystość pierwszokomunijna jest przede wszystkim świętem dzieci, dlatego babcie i mamy nie powinny decydować się na zbyt ekstrawaganckie uczesania. Fryzura ma wyglądać wyjściowo i elegancko, ale nie przesadzajmy z nakładaniem na włosy dużych ilości żeli nabłyszczających, lakierów czy tym podobnych preparatów.

Inspiracje na fryzury dla gości najlepiej czerpać z klasycznych i eleganckich uczesań wieczorowych. Najlepiej w dniu tak uroczystego święta będą prezentować się włosy ułożone jak najbardziej naturalnie. Można za to sięgnąć po ciekawe dodatki, takie jak pojedyncze żywe kwiaty czy atłasowa opaska z kokardką. Tego rodzaju ozdób nie powinno być jednak zbyt wiele, gdyż wówczas nie będziemy prezentować się zbyt dobrze.

Jedną z propozycji fryzur komunijnych dla gościa może być elegancki kucyk z loczkami. Takie uczesanie znakomicie sprawdzi się w przypadku kobiet posiadające włosy długie lub o średniej długości. Z przodu wystarczy gładko zaczesać włosy, natomiast z tyłu zakręcić kosmyki lokówką. W ten sposób uzyskamy widoczny kontrast między włosami prostymi a kręconymi, co nada ciekawego wymiaru prostej, ale bardzo wyjściowej fryzurze.

Jeśli jesteśmy posiadaczkami długich włosów, wówczas możemy postawić na fryzurę idealnie gładką. Takie uczesania prawie zawsze wyglądają szykownie i luksusowo, więc znakomicie sprawdzą się jako fryzury na pierwszokomunijną uroczystość. Musimy jedynie zadbać o to, by kosmyki zostały właściwie wygładzone oraz nabłyszczone. W tym celu warto sięgnąć po specjalne kosmetyki, które nadadzą naszym włosom gładkości.

Kobiety z dłuższymi włosami mogą pozwolić sobie także na efektowne upięcie, które można ozdobić ciekawymi akcesoriami do włosów. Można zdecydować się na przykład na wpięte we włosy kwiaty. Będą ładnie prezentować się umieszczone za uchem lub wpięte z boku koka. Ozdobą może być także każda subtelna aplikacja z brokatem lub cekinami. Takie dodatki nie powinny jednak zbytnio rzucać się w oczy.

Wybierając się na Pierwszą Komunię Świętą, o odpowiednim uczesaniu powinny pamiętać też kobiety noszące na co dzień krótkie włosy. Największym trendem wśród układania krótkich fryzur jest zaczesywanie środkowej części kosmyków do tyłu. Wystarczy, że przygładzimy boki włosów żelem, a środkową część delikatnie natapirujemy.