Rozpuszczone loki, na bok, fale na prostownicy

Uczesanie komunijne jest właściwie tak samo ważne jak sukienka. Jeśli nasza młoda dama niekoniecznie w dzień uroczystości pierwszokomunijnej chce posiadać na swojej głowie szykowne upięcie, wówczas możemy jej zaproponować rozpuszczone loki. Taka fryzura idealnie sprawdzi się również jako wygodne uczesanie pod wianek.

Zakręcone loki i fale na włosach to wymarzona fryzura komunijna wielu dziewczynek. By jednak takie uczesanie prezentowało się elegancko i oryginalnie warto zadbać o to, by loczki były sprężyste i wyglądem przypominały te naturalne. Pięknie zakręcone loki nie tylko dodają dziewczęcości i subtelności, ale sprawiają również, że dziewczynki w dniu swojego święta czują się naprawdę wyjątkowo.

Rozpuszczone loki stanowią uczesanie świetnie komponujące się z komunijnymi wiankami i atłasowymi opaskami. Loczki można wykonać na kilka sposobów. Tradycyjne loki najłatwiej uzyskać przy pomocy lokówki lub prostownicy. Możemy jednak włosy zakręcić dzień wcześniej, wykorzystując papiloty lub wałki odpowiedniej grubości. Wcześniej ustalmy z pociechą, jakie loczki chce posiadać – czy mają być drobne i sprężyste czy raczej duże i eleganckie.

Zrobienie komunijnych loków wydaje się być proste, ale wiele mam nie do końca wie, jak wyczarować tak efektowne uczesanie, zwłaszcza na tak wyjątkową okazję. W trakcie wykonywania loczków warto unikać przede wszystkim wszelkiego rodzaju środków chemicznych – włosy dzieci są zazwyczaj bardzo delikatne i nie należy ich  traktować sztucznymi preparatami. Co więcej, żele oraz lakiery dodatkowo niepotrzebne zlepiają włosy.

Decydując się na wykonanie fryzury komunijnej w postaci rozpuszczonych loków, najlepiej na lekko wilgotne włosy dziecka założyć wałki i pozostawić je do momentu, aż kosmyki całkowicie nie wyschną. Suszenie włosów można przyspieszyć używając suszarki. W zakręceniu włosów pomocna może okazać się także lokówka – wystarczy, że przeczeszemy włosy córki, podzielimy je na warstwy i nakręcimy na lokówkę.

Alternatywę dla rozpuszczonych loków na bok mogą stanowić romantyczne fale na prostownicy. Takie fale równie będą eleganckim uczesaniem, które świetnie będzie prezentować się w połączeniu z komunijnym wiankiem czy innymi ozdobami. Subtelne fale można też ozdobić pojedynczymi małymi kwiatkami.

Najłatwiej wykonać loki i fale u dziewczynek, które posiadają włosy z tendencją do kręcenia. Jednak przy pomocy dobrej jakości lokówki czy prostownicy, takie uczesanie można też wykonać na całkiem prostych włosach. Zanim przystąpimy do wykonania takiego uczesania, warto kilka dni wcześniej wykonać fryzurę próbną.