Śliczny koszyczek, kokarda, wodospad

Dzień Pierwszej Komunii Świętej to niezwykle ważna uroczystość, do której dzieci przygotowują się przez kilka miesięcy. Tak wyjątkowa okazja wymaga odpowiedniego stroju oraz uczesania. W przypadku dziewczynek z długimi włosami największą popularnością cieszą się efektowne koczki, jednak taką fryzurę można także zastąpić oryginalną plecionką. Ważne, by nasza pociecha była w pełni zadowolona.

Jeśli nasza córka ma włosy długie, wówczas możemy zaproponować jej śliczny komunijny koszyczek. Taka fryzurka jest nie tylko piękna i oryginalna. Uczesanie to doda każdej kilkuletniej damie niepowtarzalnego wdzięku i podkreśli jej urok osobisty. Koszyczek z włosów pozornie wydaje się być trudny do wykonania, ale w rzeczywistości każda mama powinna podołać stworzeniu takiego uczesania.

Przystępując do wykonania ślicznego koszyczka na uroczystość pierwszokomunijną, najpierw robimy przedziałek z boku głowy. Tuż nad czołem zaczynamy pleść dobierany warkocz, dobierając kolejne kosmyki z czubka głowy. Taki sam warkocz pleciemy z drugiej strony. Uplecione warkocze po obu stronach spinamy tuż nad karkiem mocnymi wsuwkami. Fryzura jest już gotowa, można ją jeszcze dodatkowo ozdobić delikatnymi dodatkami.

Jeśli nasza kilkuletnia córka chce w dniu swojego święta poczuć się niczym prawdziwa księżniczka, wówczas możemy jej także zaproponować uczesanie komunijne w formie kokardy. Jest to kok w kształcie kokardy, który na głowie prezentuje się bardzo efektownie. Takie upięcie jest dość oryginalne samo w sobie, więc nie potrzebuje właściwie żadnych dodatkowych ozdób.

Na samym początku włosy należy zebrać w kucyk (najlepiej w tym miejscu, w którym ma powstać koczek kokarda). Wiążąc kucyk, włosy przekładamy przez gumkę w ten sposób, by utworzyły nam “wachlarz”. Od jego rozmiaru zależeć będzie wielkość komunijnej kokardy z włosów. Wachlarz dzielimy na dwie części, a jego koniec owijamy wokół powstałej kokardy. Pojedyncze wystające pasma należy podpiąć wsuwkami, a boki włosów uformować w ten sposób, by nabrały kształtu kokardy.

Jeszcze jedną propozycją na oryginalne uczesanie komunijne może być warkocz typu wodospad. Taka fryzura najładniej prezentuje się na długich włosach, jednak można ją wykonać także na kosmykach średniej długości. Uczesanie w postaci wodospadu można wykonywać na wiele różnych sposobów – może to być jeden warkocz biegnący tuż od skroni bądź kilka równoległych warkoczy.

Wydzielamy pasmo włosów nad czołem, dzielimy na trzy mniejsze i zaczynamy zaplatać jak klasyczny warkocz. Pasmo znajdujące się od strony czubka głowy umieszczamy między pozostałymi (będzie to pasmo tworzące wodospad). Poszczególne części zaplatamy ze sobą, dobierając małe kosmyki włosów. Na końcu pasmo wodospadu luźno puszczamy i wiążemy gumką. Reszta włosów powinna pozostać rozpuszczona.